Paadiretked

Kui Sa oled seiklushimuline või  tahad osa saada mereromantikast, siis pakub Tolli turismitalu Sulle võimalust paadiga merele minekuks. Külalisi sõidutame lappaja tüüpi mootorpaadiga (kaluripaat) – laius 2,8 m, pikkus 9,0 m, mootor D21. Paati mahub 10 inimest. Paadiretked tuleb eelnevalt kapteniga kokku leppida ja sõit toimub  vastavalt ilmaoludele. Selleks kindlasti vajalik kinnitus (telefoni teel) enne paadiretke. Paadiretkede tellimine ja täpsem info telefonil +372 527 7380!

Kaluripaadiga Kihnu või Kihnust mandrile

Reis paadiga Munalaiust Kihnu või Kihnust Munalaidu. Kui tahad tunnise merereisi teha ehtsal kaluripaadil, siis helista  ja kokkulepitud ajal on lappaja sadamas Sind ootamas! Sõidu kestus on 1 tund (sõltuvalt ilmast). Paati mahub 10 inimest ja kimpsud-kompsud.

Ühe reisi hind (olenemata inimeste arvust) 70.00 €  (kaptenil kulub sõidule kokku 2 tundi). Kihnu- Munalaid  1 tund 35.00 €  lisaks Munalaid- Kihnu 1 tund 35.00 €   on kokku 70.00 €. Tolli talus ööbijatele reis 64.00 €.

Lõbusõit merel

Kui Sa tahad kogeda, mismoodi on ehtsa kaluripaadiga merel olla või kui Sa pole varem üldse  paadiga mere peal käinud, on see hea võimalus järele proovida. Aga miks mitte teha üllatus kallimale, perele või sõpradele ja kutsuda nad meresõidule. Lõbusõit alates ühest tunnist.  Paadi tund 38.00 € . Tolli talus ööbijatele 32.00 €. Võimalik  sõita paadiga laidu piknikule.

Sõit Sorgu saarele

Sorgu on väike asustamata saar Tõstamaa vallas. Saar on kivine ja selle idakallas kerkib merest üsna järsult. Sorgu on meelispeatuspaigaks lindudele. Peamiste liikidena kohtab seal kormorani, kühmnokk-luike, hallhane, ristparti, tuttvarti, hahka, tõmmuvaerast, rohukosklat, jääkosklat ja teisi. NB! Lindude pesitsusaeg on 1. aprillist 15. juulini. Sel ajal ei tohi lindude rahu häirida!

Vanadel merekaartidel kannab Sorgu nime Sorkholm, esmamanimine on teada 16. sajandi keskpaigast. Meremehed teavad Sorgu riffe Pärnu lahe sissesõidutee ääres juba ammustest aegadest, sest siin on hukkunud palju laevu. Arhitektuurselt huvitav on vana tellistuletorn ehk Sorgu majakas. Retke kestus u 4 - 5 tundi. Sõidame Kihnust Sorku (u 1 tund ja 15 min), seal on võimalik teha väike matk, tutvuda saare loodusega, võtta kehakinnitust (teie soovil pakime kaasa meelepärase piknikukorvi) ja ujuda. Seejärel ootab tagasisõit Kihnu.

Retke hind 120.00 €. Lisandub piknikukorvi maksumus. Sõitu Sorgu saarele on võimalik ühendada ka kalapüügiretkega.

Kalapüügiretk

Kui tahad veidigi aimu saada Kihnu kalurite igapäevasest elust, siis pakume võimalust koos kahe püügijuhiga kalaretkele minna. Retke kestus u 1,5 + 1,5 tundi. Õhtul sõidame merele ja laseme püügijuhiga koos mutid (kalavõrgud) sisse (1,5 tundi) ning hommikul toome jälle välja (1,5 tundi). Järgneb kala välja võtmine ja võrkude  puhastamine. Kui on õnne, siis on ka kala! Saagi eest püügijuht ei vastuta!

Retke hind 110.00 €.
Kui näkkab, siis võimalik kala suitsutamine.  Kalapüügiretke on võimalik ühendada sõiduga Sorku.

Kalapüügiretk koos sõiduga Sorgu saarele

Võimalus ühendada kalapüük ja avastusretk asustamata väikesaarele. Retke kestus u 6 tundi.
Retke hind 140.00 €. Lisandub piknikukorvi maksumus.